Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Jeżeli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celach statystycznych.

X


Smary i uszczelnieniaSKF - światowy lider w rozwiązywaniu problemów łożyskowych powstał w roku 1907 w szwedzkim mieście Goeteborg za sprawą młodego inżyniera Svena Winguista.

Dzisiaj SKF to międzynarodowa organizacja produkcyjna, handlowa i serwisowa obejmująca około 200 przedsiębiorstw i 80 fabryk działających w ponad 130 krajach świata i zatrudniająca około 42 000 pracowników. We wszystkich fabrykach SKF produkuje się łącznie około 227 000 sztuk łożysk w ciągu godziny, co pokrywa ok. 20% ogólnoświatowego zapotrzebowania. Drugim podstawowym i masowym wyrobem SKF są uszczelnienia. Łatwą dostępność wyrobów zapewnia własna sieć handlowa wspierana przez 7 000 Autoryzowanych Dystrybutorów SKF na całym świecie.

Od początku istnienia najważniejszym celem koncernu było wytwarzanie wyrobów o najwyższej jakości. Aby skutecznie wpływać na jakość finalnego wyrobu, SKF produkuje we własnym zakresie odpowiednie stale łożyskowe, a nowe generacje łożysk, nowe technologie ich produkcji, opracowywane są w największym tego rodzaju na świecie własnym ośrodku badawczo-rozwojowym SKF usytuowanym w Holandii.

Prowadzi się tam wyspecjalizowane prace badawcze, również w zakresie smarowania i środków smarnych, a także testowania łożysk w różnych dziedzinach zastosowań.

Trwałość i jakość pracy łożyska zależy w dużym stopniu od części z nim współpracujących. Dlatego też SKF produkuje obudowy, tuleje łożyskowe, nakrętki, podkładki zębate, pierścienie ustalające, tuleje wciągane i wciskane itp.

 

Produkuje również profesjonalne narzędzia do montażu, demontażu i obsługi łożysk, smary do wszystkich zastosowań łożyskowych, specjalistyczny sprzęt do laserowego ustawiania współosiowości wałów maszyn, sprzęt diagnostyczny do badania stanu łożysk itp.

Pełna oferta firmy - przedstawiona jest na stronie:
http://www.skf.pl